Seminarium Tsubazeriai

Zapraszamy na seminarium tsubazeriai (walka w zwarciu, w sytuacji „sklejenia” mieczy na wysokości jelców) z perspektywy Kashimashinryu kenjutsu.

Po raz pierwszy w otwartej formule dla przyjaciół i sympatyków Budojo ćwiczących mieczem sztuki i szkoły tożsame bądź pokrewne. Zapraszamy przede wszystkim adeptów kenjutsu, ale również kendo, iaido/iaijutsu, oraz aikidoków mających doświadczenie z bokkenem.
(osoby chętne a wykraczające poza zarysowany standard prosimy o kontakt celem indywidualnych rozstrzygnięć)
Wymagany miecz (drewniany lub bambusowy) z tsubą: bokken, bokuto, shinai lub fukurojinai. Pomimo tego, że niektóre elementy rozważanych sytuacji mogą zostać zilustrowane przy użyciu mieczy metalowych, to dla zapewnienia bezpieczeństwa, z uwagi na bliski dystans i kontakt miecza z ciałem, shinken ani iaito nie będą bronią treningową na tym seminarium.
Osoby nie mające odpowiedniego sprzętu będą mogły skorzystać z zasobów Budojo – prosimy o wcześniejsze zgłoszenie zapotrzebowania.
Seminarium poprowadzi Adam Radecki, główny instruktor kenjutsu w Budojo, uczeń mistrza Minoru Inaba z Meiji Jingu Budojo Shiseikan w Tokio.
Seminarium odbędzie się w niedzielę 6 sierpnia 2023 r. w godzinach od 10 do 18 (dwa 3h bloki treningowe z przerwą regeneracyjną w środku) w Budojo przy ul. Bekasów 6 w Warszawie.
Koszt 200 zł płatny przelewem na konto Budojo (potwierdzenie przelewu prosimy przesłać mejlem), tytułem: darowizna na działalność statutową stowarzyszenia.
Całkowity przychód będzie przeznaczony na wsparcie finansowe Budojo. Instruktor prowadzący nie pobiera wynagrodzenia.
Maksymalna liczba uczestników: 20 osób.
Decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzona wpłatą.
Zapisy drogą mejlową (w mejlu zwrotnym przesyłamy informacje o dostępności miejsca i dane do przelewu) oraz wszelkie zapytania w temacie prosimy kierować do:
Adam Radecki
kenjutsu@budojo.pl
Tel. 691 538 623