Warsztaty i Turniej Kyudo

W dniach 24-25.06  w Ośrodku Sportów Japońskich  Budojo odbył się kolejny  „Weekend z Kyudo”.
Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją.

„Weekend z Kyudo” odbył się dzięki współpracy z Fundacją Umemi  oraz współpracującymi  klubami i stowarzyszeniami Kyudo . Nie był on jednak przeznaczony wyłącznie dla osób praktykujących łucznictwo japońskie.

Główną atrakcją i celem Naszego spotkania był Turniej Nocy  Świętojańskiej.
Co roku, 24 czerwca spotykamy się w Budojo i strzelamy od zmierzchu do świtu. Zwycięzca, czyli osoba z największą liczbą trafień otrzymuje nagrodę przechodnią (złotą strzałę)
W tym roku trenowaliśmy jednak już od samego rana i każdy mógł do nas dołączyć.

Zaczęliśmy od rozgrzewki – ćwiczeń Chi-kung i Tai-chi. Kilka przydatnych form pokazał nam nasz kolega – Paweł Fronczak, uprawiający te sztuki od kilku lat.

W ciągu całego dnia  mieliśmy możliwość uczestnictwa w wielu ciekawych warsztatach.  Na początek trochę teorii  w formie wykładu Witka Rychłowskiego o tym, czy jest grupa, zespół, współpraca , itp. Nie mogło przy tym zabraknąć elementów praktycznych.                                                                                                                      

Kolejnymi punktami programu były kolejno: pokaz parzenia japońskiej herbaty i  krótki kurs języka japońskiego. Dodatkowo można było też naprawić swój sprzęt łuczniczy oraz dowiedzieć się jak powstaje  japoński drzeworyt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Warto zaakcentować, że wszystkie warsztaty i pokazy prowadzili nasi koledzy – kyudocy, którzy, jak się okazuje, mają – oprócz kyudo szersze zainteresowania kulturą japońską i niezwykłe umiejętności.

Pod koniec dnia, około 21, zaczęła się nasza główna atrakcja –„Nocny Turniej Świętojański  Kyudo”.

Jedynie przy oświetleniu ze świeczek i pochodni strzelaliśmy do 2 w nocy. Zwycięzcą został Janusz Surma z Piotrkowa Trybunalskiego. „Na zakończenie dnia”, dla najbardziej wytrwałych było jeszcze „wieczorne” ognisko 🙂

Relacja z Trójki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Następnego dnia w Liceum… odbył się rugi już Korespondencyjny Turniej Honda Ryu.

Zawody te odbywają , w różnych krajach,  w określonych terminach i prawie równocześnie. W związku z tym wyróżnionych jest zawsze kilka osób:  zwycięzca główny, czyli osoba z największą ilością punktów, ze wszystkich krajów biorących udział oraz zwycięzcy lokalni (w poszczególnych krajach).  W tym roku zwycięzcą w Polsce została Monika Groblewska.

W „Weekendzie z Kyudo” w sumie wzięło udział ponad 30 osób z całej Polski a  też z innych krajów. Wydarzenie i atmosfera były niezwykłe. Miejmy nadzieje, że za rok znów się spotkamy.

Dodatkowe zdjęcia i relacje  można znaleźć na naszym Facbooku.