Pierwsze Europejskie Seminarium Honda Ryu

W ostatni weekend (7-9 czerwca) w Warszawie odbyło się niezwykle ważne wydarzenie dla osób praktykujących Kyudo – Pierwsze Europejskie seminarium tradycyjnej szkoły łucznictwa japońskiego zwanej Honda-ryu połączone z egzaminami.

Zorganizowano je w Centrum Sportów Wilanów dzięki współpracy z Fundacją Umemi, Polskim Stowarzyszeniem Kyudo oraz White Rose Kyudojo z Londynu.

Warsztaty poprowadzili doświadczeni przedstawiciele szkoły Honda ryu z Japonii. Sakamoto Takehiko Sensei, Sugiyama Takashi Sensei i Kitahara Osamu Sensei. W wydarzeniu uczestniczył również potomek rodu Honda – Soke, Honda Toshinaga Sensei.

Pierwszy dzień poświęcono tematyce prawidłowej postawy, szczególnie dwóm pierwszym fazom (Ashibumi i Dozokuri). Następnego dnia odbyła się Inka, czyli egzaminy na poszczególne stopnie. Natomiast niedzielę, w lekko już rozluźnionej atmosferze, poświęcono prawidłowej technice strzelania oraz odpowiedniej dbałości o sprzęt.

Każdy dzień był pełen niezwykłych, niepowtarzalnych doświadczeń, za które podziękowania należą się ww. japońskim mistrzom oraz naszym europejskim nauczycielom uczestniczącym w tym wydarzeniu – Johnowi Bushowi, Jeffowi i Kio Hume z Londynu oraz Diethardowi Leopoldowi i Christianowi Ofenbauerowi z Wiednia.

Jesteśmy również bardzo wdzięczni za doskonałe logistyczne przygotowanie i oprawę wydarzenia przez naszych kolegów z Fundacji Umemi, Klubu Kyudo Tametomo oraz za wsparcie ze strony Polskiego Stowarzyszenia Kyudo (szczególne podziękowania za symultaniczne tłumaczenie przez Prezesa PSK p. Michała Mazurka).

Mamy nadzieję, że w przyszłości uda Nam się zorganizować podobne wydarzenia.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć oraz odwiedzenia naszego fanpage’a, gdzie znajdziecie krótką fotorelację.