15 lat działalności Budojo

Ośrodek Sportów Japońskich BUDOJO Warszawskiego Stowarzyszenia Aikido Aikikai obchodzić będzie w listopadzie 2018 r. 15- lecie działalności.

BUDOJO 2003
BUDOJO 2004
BUDOJO 2018

W tym samym czasie przypada również setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości zaś w kolejnym 2019 r. 100-lecie nawiązania przez wolny kraj stosunków dyplomatycznych z Japonią.

To dobra okazja by zorganizować i zrealizować okolicznościową, ogólnodostępną imprezę, w czasie której zaprezentuje się szerszej publiczności różne formy aktywności realizowane przez OSJ BUDOJO, dokona się przeglądu osiągnięć i zachęci nowe osoby do uczestnictwa.

To również wyjątkowa sposobność by przedstawić różne konteksty geopolityczne, historyczne i społeczne towarzyszące tradycji i strategii wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w Polsce i w Japonii.

Pomysł na takie wydarzenie został przedstawiony w postaci oferty w ramach konkursu pod nazwą: „Organizacja imprez sportowo-rekreacyjnch” ogłoszonym przez Urząd m.st. Warszawy – Dzielnica Ursynów. Jego celem jest popularyzację różnych dyscyplin sportu i rekreacji. Oferta zyskała aprobatę Dzielnicy Ursynów i w  dniu 25 lipca 2018 na mocy decyzji Prezydenta m.st. Warszawy (zarządzenie 1180/2018)  została zakwalifikowana jako zadanie publiczne.

Szczegółowy program i terminy zostaną ogłoszone wkrótce ale już teraz możemy zapowiedzieć, że w najbliższych tygodniach zainteresowani będą mieli  wyjątkową okazję obejrzeć pokazy różnych sztuk i sportów walki, wziąć udział w tematycznych warsztatach a także uczestniczyć w panelu dyskusyjnym pt. „Polska rycerskość i japońskie Bushido – polityka, duchowość, etyka, kultura fizyczna” z udziałem wybitnych znawców tematu.

Odbędą się również okolicznościowe zawody łucznictwa tradycyjnego oraz II Ursynowski Piknik Łuczniczy wraz z Memoriałem im St. Patka i A. Zarychty

Zapraszamy i zachęcamy do śledzenia wydarzenia.